Şehir İçi Nakliyat

Şehiriçi nakliyat hizmetleri günümüzde en yoğun şekilde faaliyet gösteren nakliyat kolunun başında gelmektedir. Özellikle yaz aylarında o kadar büyük bir yoğunluk olmaktadır ki. İnsanlar kaliteli ve güvenilir hizmet veren firmaları bulmakta zorlanmaktadır. Oysa kalite hizmet demek eşyalarınız güvenli bir şekilde söz verildiği süre zarfında ve profesyonelce taşınması demektir.

Sigortalı Şehir İçi Nakliyat Hizmetleri

Şehir için nakliyat hizmetlerinde her sigortalıyız sözünü veren firmalara güvenmeyiniz. Ne yazık ki bu sigorta sözü çoğu işletme için lafta kalmaktadır. Bunu sebebi ise hem maliyetleri arttırması hem de kendilerine güvenmemelerinden kaynaklanmaktadır. Oysa sigorta işlemi taşımanın her aşamasında olan komple bir olaydır. Hatta buna taşıma işlemini gerçekleştiren aracın sigorta işlemleri bir dâhil edilmektedir. Bu şekilde insanlar eşyalarını güven içinde teslim etmektedirler. Ve güven duygusu sağlık ve huzurlu bir taşınma sürecinin oluşmasında da olumlu bir katkı sağlamaktadır.

Sigorta işlemlerinin yanı sıra nakliyat işlemlerinde en önemli unsurda taşıma sözleşmelerinin imzalanmasıdır. Çünkü birçok firma taşıma öncesi verdiği birçok sözü çeşitli bahanelerle yerine getirmemektedir. Elinizde bir yasal dayanağınız olmadığı içinde herhangi bir hak talebinde bulunulmamaktadır. Ve bu sözleşmede karşılıklı yükümlülükler çık bir şekilde yazılmalı ve yerine getirilmediği takdirdeki cezalar ise net bir şekilde belirtilmelidir. Bundan Dolayı şehir içi evden eve nakliyat hizmetleri öncesi firma ile taşıyıcı arasında mutlaka bir taşıma sözleşmesi imzalanmalıdır.